Menu
Your Cart

ادبیات و هنر


مدل: 2826
انسان، دغدغه ها و پرسش های او درباره حیات و ممات دو مؤلفه شاخص و محوری در آثار تارکوفسکی است. این فیلمساز مؤلف روسی در «آینه» به زندگی خانوادگی و شخصی خود نقبی زده و با محوریت قرار دادن یک زن، رخدادهای مهم روسیه درگیر با جنگ جهانی را رصد کرده است. در فصل های مختلف فیلم تارکوفسکی از اشعار پدر..
7,200تومان

شروع اقساط از
455 تومان

مدل: 2329
«املت دسته دار» را باید شاخص ترین اثر ناصر فیض بدانیم؛ هرچند اگر او خود کارهای دیگرش را دوست داشته باشد! با این حال، مجموعه کارهایی که قرار نبود برای چاپ از زیر دست طنزپرداز نامدار کشورمان خارج شود، به نحوی مرتب شد و به قول خودش ریز و درشتشان کرد تا در قالب کتابی با همین عنوان به دست مخاطب برسد...
10,800تومان

شروع اقساط از
683 تومان

مدل: 2404
این کتاب اشعار مختلفی از خلیلی در قالبهای قصیده، غزل، قطعه، مثنوی، چهار پاره، دوبیتی و ترکیب را در برمیگیرد و علاوه برآن مروری کوتاه برزندگی و آثار وی داشته است. اشعار خلیلی سرشار از مضامین میهن دوستی و عشق به مردم فرودست است. سبک عمومی خلیلی در اشعارش سبک خراسانی است و گاه گرایش به سبک عراقی نی..
4,140تومان

شروع اقساط از
262 تومان

مدل: 2326
این کتاب جشن نامه استاد محمد رضا سرشار است که حسین حداد و حسنعلی پورمند آن را گردآوری کرده اند و شامل قسمت های مختلفی است که همگی با زندگی محمد رضا سرشار مرتبط است . در قسمت اول به زندگی نامه و دوره های مختلف زندگی استاد ، در بخش دوم به برنامه رادیویی «قصه ظهر جمعه ِ» ، قسمت بعدی به برنامه رادیو..
8,910تومان

شروع اقساط از
563 تومان

مدل: 2436
این کتاب«تاریخ و فرهنگ موسیقی جهان» نوشته حسن زندباف با حیطه موضوعی موسیقی و تاریخ نقد موسیقی با بهره گیری از کتابهای مرجع موسیقی همچون «تاریخ موسیقی کنارز» knaurs و«دایره المعارف موسیقی- فرهنگ الفبایی» ullstein lexicon der musik نوشته شده که در سراسر دانشگاههای موسیقی در اروپا تدریس می ‏شود.شن..
12,510تومان

شروع اقساط از
791 تومان

مدل: 2176
کتاب تبلیغات (هنر و رسانه ها) از دیدگاه امام خمینی (س)؛ دفتر بیست و سوم از آثار موضوعی تبیانها است که توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) استخراج، تنظیم و به چاپ رسیده است. در این مجموعه گفتار و نوشتار رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره اهمیت تبلیغات و ضرورت و ویژگیها..
13,500تومان

شروع اقساط از
854 تومان

مدل: 2371
این مجموعه شامل چند بخش با نام های عشق، بی دوران، مخالف، حقیقت، جنگ، مرگ و دنیا است و رویکرد اصلی آن درباره انسان اندیشمند و دارای عواطف و احساس خیالی است که در این روز و روزگاران با ارزش های خود در فضای متضاد محیطی مدرن زندگی می کند. ..
4,410تومان

شروع اقساط از
279 تومان

مدل: 2319
کتاب حاضر، پژوهشی است تخصصی در حوزة حقیقت و هنر دینی که به طور مفصل به شعر، ادبیات و هنرهای تجسمی دینی پرداخته است. در فصل اول آن به مبانی نظری هنر، شعر و آثار تجسمی اختصاص دارد. در این فصل نویسنده به غیبت و انتظار عالم قدسی و کودکی هنر پرداخته و آن را به این نظریه پیوند داده است که هنر تا زمانی..
5,850تومان

شروع اقساط از
370 تومان

مدل: 2212
کتاب «کتاب حکمت، هنر و زیبایی»، شامل مجموعه مفالات این استاد دانشگاه در زمینه های مختلف هنری است. عناوین مجموعه مقالات این کتاب بدین شرح هستند: «مایا، تخیل هنری خدا»، «تاملی در مبانی و مبادی فلسفه هنر در عصر روشنگری»، «نسبت عناصر اربعه با مربع و تاثیر آن بر هنر و معماری مقدس»، «مناقشه در وجود..
2,700تومان

شروع اقساط از
171 تومان

مدل: 2250
این رساله به سه بخش و چهارده فصل تقسیم شده است. بخش اول به بررسی تفصیلی اصول کلی فوک، به ویژه آنچه مربوط به فوک مکتبی است می پردازد. بخش دوم به اشکال گوناگونی اختصاص دارد که فوک به عنوان رفتاری از کمپوزیسیون می تواند به خود بگیرد. بخش سوم نیز به ارتباطی که فوک با هنر دولوپمان موزیکال دارد پرداخت..
8,910تومان

شروع اقساط از
563 تومان

مدل: 2416
«رصد صبح» عنوان کتابی است که در آن محمد کاظم کاظمی نگاهی به شعر و شاعری 20 شاعر جوان پرداخته است. این کتاب، به جهت انتخاب شاعران و نگاه تیز بینانه به مسئله شعر یکی از کتاب های مورد نیاز جامعه شعر خوان امروز به حساب می آید. محمد کاظم کاظمی در این کتاب گوشه ای از دنیای شعری بیش از بیست شاعر جوان ر..
4,680تومان

شروع اقساط از
296 تومان

مدل: 2429
کتاب رویکرد های انتقادی در مطالعات فیلم، اثر جان هیل، پاملاچرچ گیسبن است که توسط علی عامری مهابادی به فارسی برگردانده شده است. این کتاب، بخش اول از مجموعه راهنمای مطالعات فیلم آکسفورد است که از جامع ترین آثار نظری در نوع خود می باشد. کتاب در بیست و یک بخش جداگانه تنظیم شده است که بخش های مختلف ب..
23,400تومان

شروع اقساط از
1,480 تومان

مدل: 2449
مجموعه شعر «زخم و نمک»؛ سروده ها ی سید عبدالجواد موسوی با نوشته هایی از دکتر رضا داوری اردکانی، علی معلم دامغانی و یوسفعلی میرشکاک در مقدمه آن است.در ابتدای کتاب رضا داوری اردکانی، مقدمه ای را با عنوان شعر درد و دریغ نوشته که شاهد جملات حسرت باری از این اندیشمند بزرگ اسلامی به خاطر بی مقدار انگا..
12,600تومان

شروع اقساط از
797 تومان

مدل: 2316
شعرهای کتاب این است همگی مذهبی هستند و به زندگی پیامبر اسلام و خاندان وی از صدر اسلام تا ولایت امام زمان (عج) می پردازد. چینش شعرها بدین شکل است که از صدر اسلام آغاز و به امام دوازدهم ختم می شود البته برخی شعرها هم حال و هوای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد که پیوند می خورند با مفاهیم اسلامی. ..
6,210تومان

شروع اقساط از
393 تومان

مدل: 2386
این اثر به بررسی 250 غزل بیدل دهلوی اختصاص دارد. هدف از تدوین این اثر گردآوری گزیده اشعار بیدل می باشد. گلچین اشعار شاعران می تواند به آسان خوانی آثار آن ها و آشنایی بیشتر مخاطبان با این افراد منجر شود. ..
8,910تومان

شروع اقساط از
563 تومان

مدل: 2400
«عشق علیه السلام» مجموعه شعرهای عاشورایی علیرضا قزوه از چهار دفتر «مرگ مهربان»، «عشق علیه‎السلام»، «پشت هر سنگ خداست» و «دو نیمه حوا» به همراه تعدادی ترانه و یک قصیده می باشد. این مجموعه همچنین شامل چند ترانه با عنوان های «شب بوها»،«زیارت»،«بچه های خط اول»،«ستاره ها» و«چش به راه» و قصیده «هوا..
4,500تومان

شروع اقساط از
285 تومان

مدل: 2251
در این کتاب ابتدا نویسنده مروری می کند بر نظام های صوتی و نظام های صوتی را از مدل های قدیم یونان تا آزمایش های صوتی سریل بررسی می کند سپس مسائل کلیدی مطرح می شود. مروری بر هارمونی و کنترپوان تنال از مباحث اصلی بحث شده در این کتاب است.در این کتاب موسیقی دوازده تنی ، سریل ، آهنگ سازی از منظر فاصله..
6,210تومان

شروع اقساط از
393 تومان

مدل: 2376
مجموعه شعر «قناری مبهوت» 36 قطعه شعر با عنوان هایی نظیر «شعری به یاد روز های امام(ره)»، «غزلی برای بقیع»، «هفت سین خدا»، «راهیان نور»، «غزه مظلوم»، «اوج سروری»، «دلم می سوزد» و «چفیه و آسمان» را در بر دارد. مجموعه شعر در قالب غزل و رباعی سروده شده است. ..
3,510تومان

شروع اقساط از
222 تومان

مدل: 2427
این کتاب جلد دوم از مجموعه دو جلدی کلیات دیوان محتشم کاشانی است. این کتاب شامل غزلیات محتشم کاشانی است و جلد اول ان نیز قصاید‏، رسائل‏، رباعیّات‏، معمیّات‏، ضروریّات او را در برمی گیرد. محتشم کاشانی، از استادان مسلّم قرن دهم کاشان بود، که در ادبیات پارسی و تازی (نظم و نثر) صاحب نام و مقام و در م..
20,700تومان

شروع اقساط از
1,309 تومان

مدل: 2292
کتاب «کوتاه ترین راه در نوازندگی پیانو»، کتابی ارزشمند و کاربردی برای سطوح مختلف نوازندگان از مبتدی تا حرفه ای و حتی مدرسان پیانو است که مباحث مطروحه در آن در مجموع مشتمل بر دو قسمت می شود. بخش اول، شامل انتقال آموخته های روشمند «وال تر گزه کین» از استاد خود «کارل لایمر» است که مبتنی بر روش (sel..
3,510تومان

شروع اقساط از
222 تومان

مدل: 2441
کتاب « ماخذشناسی توصیفی عناصر داستان ایرانی » از مرحوم حسین حداد در واقع بخشی از طرحی است که قرار بود در سال 1380 با عنوان « بازیابی عناصر داستان ایرانی » اجرا شود. این کتاب با این هدف تدوین و منتشر شده که محققان ادبیات داستانی قبل از هرگونه تحقیقی مطلع باشند چه مناعی در مورد موضوع نحقیق آنها وج..
13,500تومان

شروع اقساط از
854 تومان

مدل: 2342
فیلمنامه داستانی است که با تصاویر، گفت‌وگو و توصیف، روایت می‌شود و در متن ساختار نمایشی قرار می‌گیرد. فیلمنامه‌نویسی در واقع هنر داستان‌گویی تصویری است. حرفه فیلمنامه‌نویسی، روند خلاقی است که می‌توان آموخت؛ اینکه چگونه برای روایت داستان، باید شخصیت‌های داستانی خودتان را ایجاد کنید و موقعیت نمایش..
14,310تومان

شروع اقساط از
905 تومان

مدل: 2341
کتاب حاضر مقدمه‌ای است بر نظریه فیلم که آن را رابرت استم نوشته است. پیش‌گفتار و مقدمه دربارة کتاب و نظریة فیلم و کتاب‌شناسی به پایان برده است. در این کتاب به بحثهایی نظیر، پدران نظریه فیلم، ماهیت سینما، فرمالیسم روسی و مکتب باختن، مکتب فرانکفورت، موج نگره مؤلف، مسئله زبان فیلم، ورود فمینیسم، زای..
27,000تومان

شروع اقساط از
1,707 تومان

مدل: 2403
کتاب حاضر، مجموعه از مرثیه های عاشورایی است که آن را علی رضا قزوه در پنج فصل آورده است. مرثیه های عاشورایی کتاب از سیف فرغانی، مولانا جلال الدین بلخی، محتشم کاشانی، اقبال لاهوری و شاعران صاحب اثر معاصر، همچون حمید سبزواری، محمدعلی مرادش و ده ها شاعر معروف و مشهور معاصر و شاعران نوقلم، تشکیل شده ..
9,810تومان

شروع اقساط از
620 تومان

مدل: 2373
اشعار «نامه های کوفی» در سه بخش سروده شده است. بخش نخست اشعار مذهبی و آیینی در دفتری با عنوان «خیزران» را شامل می شود.دفتر دوم به شعرهای عاطفی، اجتماعی و انتقادی درباره دفاع مقدس اختصاص دارد و در فصلی با عنوان «سیاه و سفید» آمده است.دفتر سوم با عنوان «نامه های کوفی» دربرگیرنده اشعار سپید است. ا..
7,110تومان

شروع اقساط از
450 تومان

مدل: 2336
كتاب حاضر پژوهشی است دربارة نساجی سنتی ایران که حسین یاوری پژوهشگر حوزة صنایع سنتی ایران آن را در 132 صفحه و 9 فصل و سه ضمیمه تهیه و تدوین نموده است. فصل اول کتاب به مروری برپیشینة نساجی سنتی ایران و سیر تحول و تطور دستگاه‌های بافندگی اختصاص دارد . نویسنده با توجه به تحقیقات و پژوهش ‏هاى مست..
6,210تومان

شروع اقساط از
393 تومان

مدل: 2344
در بخش اول نمایشنامه های عامیانه، در بخش دوم نمایش در کوچه و در بخش سوم نمایشنامه های زنانه گنجانده شده است. روش بررسی در این کتاب به گونه ای است که ابتدا توضیح کوتاهی درباره منشأ پیدایش و چگونگی هر نوع نمایشنامه در هر بخش از کتاب داده می شود و سپس برای فهم بیشتر چند نمایشنامه به عنوان نمونه آور..
6,210تومان

شروع اقساط از
393 تومان

مدل: 2435
کتاب حاضر، جلد ششم از مجموعه هفت جلدی نمایش های ایرانی اسن که به مبحث نمایش های جنگ و دفاع مقدس می پردازد.در این کتاب، ابتدا منشأ پیدایش جنگ، نمایش در قرون وسطی و تأثیر جنگ بر آن، نمایش در فرانسه، آلمان، چین و روسیه، و تأثیر جنگ بر آن آورده می شود. سپس به دفاع مقدس در اسطوره های ایرانی (رستم و ..
6,930تومان

شروع اقساط از
438 تومان

مدل: 2432
صادق عاشورپور پژوهشگر و نویسنده این مجموعه سال ها وقت خود را برای شناخت درست نمایش ملی کشور از زوایای مختلف گذاشته است. در این راستا مجموعه نمایش های ایرانی را در هفت جلد با نام های «کیش زروان»، «تعزیه»، «آیین مزدایسنا»، «نقالی»، «دیگر نمایش های ایرانی قبل و بعد از اسلام»، «نمایش های جنگ و دفاع ..
5,760تومان

شروع اقساط از
364 تومان

مدل: 2434
کتاب شامل ده بخش است. در بخش اول به صورت کلی مروری اجمالی بر نمایش های ایرانی قبل و بعد از اسلام شده است. بخش دوم به نمایش های ایرانی از آغاز اسلام تا کنون می پردازد. در این بخش آیینه گردانی و منشا پیدایش آن، آیینه گردانی از منظر نمادشناسی، خرمن گردانی و منشا پیدایش آن مورد بررسی قرار گرفته است..
6,210تومان

شروع اقساط از
393 تومان

نمایش 1 تا 30 از 38 (2 صفحه)